Ankara Burun Estetiği - Ankara Karın Germe - Ankara Meme Büyütme - Ankara Lazer Liposuction
8 Eylül 2013
Kategori:
Pazarlama

Geleceğin Makale Ajansları

İnterneti geliştiren en büyük firma Google diyebiliriz. İnternete bilgi akışını da artık Google sağlıyor. “Content is king” açıklamasından sonra özgün içerik kavramının Google sonuçlarında önemli olduğu ortaya çıktı. Birçok firma kurumsal blog sayfalarını açarak ziyaretçileriyle hem samimi ilişki kurmaya hem de faydalı içerik üretmeye başladı. Bilgi olarak internete katkı yapmayı artık mecbur olduğunu biliyoruz. Seo çalışmalarında da özgün içerik kavramının önemi birçok mecrada belirtildiği için artık makale üretmek gönüllü bir kavram haline geldi.

Özetle Google insanlara bilgilerini paylaşmayı ve bunu internet sitelerine eklemeyi öğretti. Bilginin artmasını ve yayılmasını sağladı. Sosyal medya yönetimi için bile reklam yazarları, içerik editörleri çalışmaya başladı. Hem iş alanı hem de yeni iş pozisyonları ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Haber siteleri birçok kariyer sitesinde editör ilanları vermeye başladı. Özgün haberlerin getirdiği ziyaretçi potansiyeli aynı zamanda reklam kazançlarını da arttırmaya başladı.

Özgün içerik kavramının giderek nitelik kazanması ile sadece içerik üreten ajanslar çok yakında kurulmaya başlanacağını düşünüyoruz. Hatta birkaç firma bu yönde hizmet vermeye başlamış durumda. Kazançlar istenilen düzeyde olmadığı için yan işleri de yapma durumunda kaldıkları bir gerçek. Önümüzdeki yıllarda internet sitelerinin içerik ihtiyacını karşılayacak profesyonel makale ajansları olacak. Bu ajanslarda üniversite okuyup kendi alanında iş bulamayan birçok insanın da iş bulmasını bekliyoruz. En azından insanlar bilgileri olduğu alanda doğru ve kaliteli içerik üretmeye başlayacaklar.

Makale yazarlarının biraraya getirildiği makale siteleri de son 6 ayda artış gösteriyor. Evinde boş vakti olan, öğrencilik yapan insanlar için de küçük bir gelir kapısı olmaya devam ediyor. Şu an yaklaşık 10 kadar makale satış sitesi mevcut. Üniversitede ek iş olarak başlayıp kendi arkadaşlarıyla 20-30 kişilik ekipler kuran ve yazılı medyaya bile içerik üretebilecek seviyeye geren ekipler var. Bu kişiler Geleceğin Makale Ajanslarını kurmaya adaylar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.